Lettergrootte:
Bijgewerkt: Woensdag, november 21 2018
Development Issues
De blauwe economie voor de blauwe planeet (Woensdag, 21 november 2018 10: 40)
Pleiten voor een Blue Economy-investeringsfaciliteit (Woensdag, 21 november 2018 10: 40)
Ongelijkheid ondermijnt democratie (Woensdag, 21 november 2018 10: 40)

Women & Youth Key to Achieving Agenda 2030 in Zuid-Zuidsamenwerking

Inhoud door: Interpress Service

Siddharth Chatterjee is de Verenigde Naties Resident Coordinator naar Kenia.

NAIROBI, Kenia, Oct 15 2018 (IPS) - Door 2050 zal Afrika 830 miljoen jongeren hebben.

Veel landen in het zuiden van de wereld, inclusief India, zien een zwelling in de jeugd (mannen en vrouwen). Om een ​​demografisch dividend te oogsten moeten landen in het zuiden van de wereld kennis delen en uitwisselen om de sociaaleconomische transformatie te verwerpen.

Toen het Plan van aanpak van Buenos Aires voor technische samenwerking tussen ontwikkelingslanden (BAPA) werd goedgekeurd, hadden weinigen voorspeld dat slechts 40 later jaren de ontwikkelingslanden de grootste niveaus van wereldwijde economische output zouden vertegenwoordigen.

Het is een erkenning van het feit dat nieuwe pilaren van groei en invloed duidelijk uit het zuiden van de wereld naar voren zijn gekomen dat de onlangs goedgekeurde Sustainable Development Goals (SDG's) het belang benadrukken van Zuid-Zuid-samenwerking bij de uitvoering van de 2030-agenda.

Doel 17 bij het revitaliseren van wereldwijde partnerschappen voor duurzame ontwikkeling benadrukt de rol van Zuid-Zuid en Driehoekssamenwerking bij het bereiken van de SDG's.

Zuid-Zuid-samenwerking (SSC) neemt steeds meer toe in omvang en reikwijdte. Het wordt als cruciaal erkend in collectieve inspanningen om uitdagingen aan te pakken, zoals armoedebestrijding, klimaatverandering, voedselzekerheid, sociale bescherming, volksgezondheid en infrastructuurontwikkeling.

SSC wordt door verschillende ontwikkelingsactoren gezien als een essentiële aanvulling op de Noord-Zuid-ontwikkelingssamenwerking. Het kan ook de bemesting zijn van een debat over hoe de ontwikkelingshulpstromen van de Wereld zich verhouden tot bredere financiering voor ontwikkelingsstromen.

Dit jaar ondertekende 49 van de 55-lidstaten van de Afrikaanse Unie de African Continental Free Trade Area (AfCFTA) -overeenkomst, die in werking treedt zodra 22-landen het hebben geratificeerd. Het wordt de grootste vrijhandelszone die een Afrikaanse markt van meer dan 1.2 miljard mensen met een BBP van US $ 2.5 biljoen creëert.

Op dit moment zijn infrastructuurprojecten goed voor iets meer dan de helft van de zuid-zuidsamenwerking, waarbij China toonaangevend is op dit gebied. India is een belangrijke speler, met projecten zoals het pan-Afrikaanse e-netwerkproject dat Afrikaanse landen zal verbinden via een satelliet en een glasvezelnetwerk voor teledetectie, telegeneeskunde, internet en videoconferenties.

Toch blijft het gevoel bestaan ​​dat het potentieel van deze samenwerking niet volledig is benut, en een belangrijk onderwerp van discussie is hoe zuid-zuid samenwerking kan bijdragen aan duurzame ontwikkeling en wat er meer moet worden gedaan om deze samenwerking op te schalen en te verbeteren voor duurzame ontwikkeling. ontwikkeling.

Hoe zorgen we ervoor dat handel, investeringen, technologieoverdracht en kennisuitwisseling inspelen op de behoeften van ontvangende landen als prioriteiten in hun ontwikkelingsstrategieën?

Dit zijn vragen die organisaties bezighouden, zoals het VN-bureau voor Zuid-Zuid-samenwerking (UNOSSC) en het ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP). Deze twee zijn leidende inspanningen om het initiatief South-South Global Thinkers op te zetten dat gemeenschappelijk onderzoek en kennisuitwisseling mogelijk maakt om wereldwijde beleidsdialogen over zuid-zuidsamenwerking voor de SDG's te informeren.

Achim Steiner, UNDP-beheerder benadrukte de rol van UNDP bij het aanpakken van de kenniskloof die veel landen tegenkomen bij het aangaan van hun armoedeproblematiek en benadrukte dat Zuid-Zuidsamenwerking een "manier is geworden waarop we dagelijks zaken doen", omdat het bewezen heeft te leveren resultaten op de grond.

Als we het algemene doel van de SDG's - armoedebestrijding - in de gaten willen houden, is het tijd om sociale sectoren op hetzelfde niveau te ondersteunen als infrastructuur. Het is tijd voor investeringen om de vrouwen en de jeugd te bereiken. Empowerment van deze twee groepen biedt de snelste weg naar armoedebestrijding, vooral in Afrika, met op de landbouw gebaseerde investeringen de meest veelbelovende sector.

Kenia's economie is verankerd in de landbouw, waar 70% van de bevolking zijn onderhoud vindt. Terwijl in veel regio's de oogstopbrengsten de bevolkingsgroei een stap voor waren gebleven, hongersnoden en hongersnoden bevrijdend, is Afrika er niet in geslaagd om deze trend bij te houden; de impact van nieuwe technologieën is minder duidelijk en de productiviteit van de landbouw is gestagneerd en zelfs gedaald in sommige gebieden.

In de Afrikaanse landbouwsector bestaat tweederde van de beroepsbevolking uit vrouwen. Helaas hebben vrouwelijke boeren minder toegang tot essentiële inputs: land, krediet, meststoffen, nieuwe technologieën en uitbreidingsdiensten. Dientengevolge zijn hun opbrengsten meestal minder dan optimaal.

Bovendien, terwijl Afrikaanse vrouwen zijn zeer ondernemend en eigen ongeveer een derde van alle bedrijven in Afrika, zijn ze meer kans om het uitvoeren van micro-ondernemingen in de informele sector, die betrokken zijn bij een lage toegevoegde waarde activiteiten die meeropbrengsten plukken.

Als Zuid-Zuid-investeringen niet opzettelijk zijn ontworpen voor gender-responsiviteit, zal de ontwikkelingscursus het multiplicatoreffect missen dat zo goed is gedocumenteerd met betrekking tot het inkomen van vrouwen. Vrouwen herinvesteren een veel hoger deel van hun inkomsten in hun families en gemeenschappen dan mannen, spreiden rijkdom en creëren een positieve impact op toekomstige ontwikkeling.

De Wereldbank zegt dat de landbouw door 2030 een bedrijf van een biljoen dollar in Afrika zal zijn. Is er een betere manier om je voor te bereiden om te profiteren van een deel van dit bedrijf dan het plaatsen van de rijkste bron van het continent - de jeugd?

In zijn dankwoord als de wereldwijde kampioen van de jeugdagenda op de Algemene Vergadering van de VN, 2018, zei president Uhuru Kenyatta: "vooruitgang voor de jeugd betekent vooruitgang voor de hele mensheid".

In Kenia bijvoorbeeld sluiten jaarlijks een miljoen jongeren zich aan bij het personeel. Van deze jongeren is slechts ongeveer een op de vijf kans om een ​​formele baan te vinden, terwijl de rest werkloos is of een niet-loon verdienende bezigheid heeft.

Dit betekent dat Kenia elk jaar een miljoen nieuwe banen nodig heeft voor de komende 10-jaren om gelijke tred te houden met de zich snel uitbreidende jeugduitstrekking. De mediane leeftijd van Keniaanse boeren is 61, maar de mediane leeftijd van de populatie is 18. Dit is een potentiële kracht die bij de landbouw moet worden betrokken.

Om dit te doen, moeten creatieve en duurzame manieren worden gevonden om kansen te creëren die de jeugd de allure en carrièrevoortgang laten zien die momenteel ontbreekt in de landbouw. Met een van de snelste internetpenetratiecijfers kunnen de jongeren in het land worden gesteund om informatietechnologie te gebruiken voor verschillende waardetoevoegende ondernemingen in de agribusiness.

Dit kan nog beter van pas komen als je je concentreert op gebieden met een onbenut potentieel, zoals wat nu bekend staat als de blauwe economie. De economieën van Afrika bleven opmerkelijke groeipercentages boeken, grotendeels gedreven door de rijkdom van de natuurlijke hulpbronnen op het vasteland, maar 38 van de 54-staten in het continent zijn kustgebieden.

India en Kenia hebben al de eerste stappen in deze richting gezet. Na het bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Kenia twee jaar geleden, kwamen de twee regeringen overeen initiatieven te ontwikkelen voor het duurzame beheer en de winning van hulpbronnen op zee.

India deelt met Kenia expertise over ruimtetoepassingen om het beheer van natuurlijke hulpbronnen en weersvoorspellingen aan te pakken, expertise die kan worden gebruikt om de voedselproductie in het land te verbeteren.

De opkomst van SSC introduceert nieuwe dynamiek in de internationale ontwikkelingssamenwerking. SSC daagt traditionele donorhulprelaties uit, omdat het economische onafhankelijkheid en collectieve zelfredzaamheid van ontwikkelingslanden bevordert, en streeft naar samenwerking op basis van gelijkheid, solidariteit en wederzijds voordeel.

SSDC moet worden geheroriënteerd, samen met internationale ontwikkelingssamenwerking in bredere zin, om te voldoen aan normen en richtsnoeren die consequent rekening houden met mensenrechten, gelijkheid, gendergelijkheid, waardig werk, ecologische duurzaamheid, democratisch eigenaarschap en andere essentiële elementen van sociale gerechtigheid.

President Roosevelt zei: 'We kunnen niet altijd een toekomst bouwen voor onze jeugd, maar we kunnen altijd onze jeugd opbouwen voor de toekomst.'

Volg @sidchat1

Krijgen in verband met de VS

Abonneer je op onze nieuwsbrief